Азіклар 250, Азіклар 500

  

Азіклар 250, Азіклар 500

Міжнародна назва: Clarithromycin

Група: Антибіотик, макролід (60)

Лікарська форма: Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 250 мг (500 мг) № 10 в блістерах

Фармакологічна дія: Фармакодинаміка: Азіклар — антибіотик групи макролідів. Кларитроміцин виявляє антибактеріальну дію шляхом пригнічення білкового синтезу за рахунок зв’язування з 5OS рибосомальної субстанцією чутливих бактерій. Азіклар — препарат, який проявляє високу активність щодо широкого спектра грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів: Streptococcus agalactiae , Streptococcus pyogenes , Streptococcus viridians, < span class "bc"> Streptococcus pneumoniae , Haemophylus influenzae, Haemophylus parainfluenzae, Neisseria gonorrhoeae , Listeria monocytogenes, Legionella pneumophilia, Mycoplasma pneumoniae , Campilobacter pylori, Campilobacter jejuni, Chlamidia trachomatis, Branchamella callaechalis, Bordetelia pertussis, Staphylococcus aureus , Clostridium perfringens , Pertococcus niger, Propionibacterium acnes, Mycobacterium avium, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium intracellueare, Mycobacterium kansaii, Mycobacterium leprae. Нечутліві до кларітроміціну: Enterobacteriaceae та штам Pseudomonas. Нечутливі до кларитроміцину: Enterobacteriaceae та штами Pseudomonas. Фармакокінетика: Кларитроміцин швидко і добре всмоктується після прийому всередину. Прийом їжі істотно не впливає на біодоступність препарату. Після всмоктування кларитроміцин швидко проникає в тканини організму. Концентрація кларитроміцину в тканинах у декілька разів більше, ніж у плазмі. У терапевтичних дозах він зв’язується з білками плазми на 80%. Період напіввиведення залежить від прийнятої дози препарату і складає 5 — 7 годин. Кларитроміцин метаболізується в печінці. Основним його метаболітом є 14-гідрокси-N-десметил-кларитроміцин. Видаляється з організму з сечею 15 36% незміненого препарату та 10% — 15% у вигляді метаболіту. Більшість залишку дози видаляється з фекаліями (52%), переважно з жовчю. Проходить через плацентарний бар’єр.

Показання: Інфекційні захворювання органів дихання (бронхіт і пневмонія), інфекційні захворювання носоглотки і гайморових пазух; інфекція шкіри і м’яких тканин (фолікуліт, бешиха).

Протипоказання: підвищена чутливість до Азіклар або інших макролідних антибіотиків, період вагітності і лактації, тяжка печінкова недостатність. Не слід призначати препарат дітям молодше 12 років.

Побічні дії: Азіклар звичайно добре переноситься. Іноді бувають біль у животі, нудота, диспепсія, діарея, стоматит, блювання, головний біль, запаморочення, безсоння, нічні кошмари, шкірні висипання, збільшення рівня печінкових ферментів (після завершення лікування показники нормалізуються.

Передозування: можливі порушення системи травлення (нудота, блювота, пронос). Рекомендується: швидко промити шлунок і призначити симптоматичну терапію. Азіклар не виводиться з організму за допомогою гемодіалізу або перитонеального діалізу.

Спосіб застосування та дози: звичайна доза для дорослих і дітей старше 12 років становить по 250 мг двічі на добу протягом 7 днів. У разі тяжких інфекцій ця доза може бути збільшена до 500 мг двічі на добу протягом 14 днів. У хворих з важким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл / хв) дозу препарату необхідно знизити вдвічі і тривалість лікування не повинна перевищувати 14 днів.

Особливі вказівки: Азіклар з обережністю слід призначати хворим з ураженням функції печінки та нирок. При тривалому або повторному застосуванні Азіклар внаслідок збільшення кількості несприйнятливих бактерій або грибів можливий розвиток суперінфекції. У такому випадку прийом Азіклар слід відмінити і замінити відповідною терапією. Можливий розвиток резистентності Н. Pylori до кларитроміцину.

Взаємодія: При одночасному прийомі з препаратами, які метаболізуються системою цитохрому Р-450, таких, як циклоспорин, дизопірамід, алкалоїди ріжків, ловастатин, мідазолам, фенітоїн, триазолам, варфарин, можуть збільшуватися плазмові рівні цих препаратів. Також можливе збільшення плазмових рівнів теофіліну та карбамазепіну при одночасному прийомі з Азіклар. Тому хворі, які приймають лікарські препарати в таких комбінаціях, повинні перебувати під клінічним наглядом в міру необхідності треба змінити схему лікування.

Опис торгового найменування: Азіклар

Перед застосуванням препарату Азіклар 250, Азіклар 500 проконсультуйтеся з лікарем!

Антибиотик, макролид